Przeskocz do treści
Warsztat

Kurs Filmowy

Wydarzenia

Kurs Filmowy

Dlaczego zajęcia będą przydatne dla Ciebie lub Twojego dziecka?

Świadome posługiwanie się obrazem oraz filmem zaczyna być elementarną umiejętnością współczesnego człowieka. Podobnie sprawy mają się ze zdolnościami literackimi, nie zawsze możemy wyręczyć się sztuczną inteligencją. Z przyjemnością nauczę tych umiejętności każdego uczestnika, dostarczając tym samym solidnych podstaw wiedzy przyszłym filmowcom, malarkom, architektom czy specjalistom od marketingu. Wiedza ta pomoże także na egzaminach wstępnych do właściwie każdej ze szkół artystycznych, zwłaszcza do szkół filmowych.

Z drugiej strony uczestnicy nabędą obycia z filmem, będą w stanie czytać go również poprzez formę, co otworzy ich na przyjemności i mądrości płynące z kina artystycznego, a także z literatury, teatru i malarstwa.

1. Zajęcia odbywają się w czwartki, od 18:30 do 20:00 w Klubie Kultury Chełm.

2. Nasze działania będą zasadniczo albo praktyczne, albo analityczne. Albo dajmy na to obserwujemy przez wizjer aparatu jak zmienia się odbiór postaci pod wpływem doboru optyki, ustawienia kadru czy kierunku światła, albo wrzucamy na timeline otwierającą scenę ojca chrzestnego i rozbieramy ją na cześci pierwsze, rozważając podjęte przez twórców decyzje.

3. Na zajęciach mile widziany jest każdy, bez względu na wiek (od 12 r.ż. w górę), poziom zaawansowania filmowego, fotograficznego, aktorskiego czy literackiego.

4. O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zapisu.

5. W przypadku zapisu odpowiedniej liczby osób możliwe jest otwarcie drugiej grupy.

Link do zapisu: FORMULARZ ZAPISU

Szymon Jankowski

Studiuję Reżyserię w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, fotografią zajmuję się od 9 lat. Pasjonuję się filmem, literaturą, muzyką, filozofią, motoryzacją oraz VR’em. Aktualnie pracuję nad filmem dyplomowym oraz moim pierwszym filmem w 360’.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości do Państwa dyspozycji jest ostatnie okienko w formularzu. Jeśli pytania pojawią się po wypełnieniu formularza, proszę o kontakt SMSowy: 510975492. Oddzwonię 🙂
Wydarzenia
Skip to content