Przeskocz do treści
Warsztat

Kakizome – warsztaty kaligraficzne

zapisy
przedział wiekowy: 15+ 15+
przedział wiekowy: 18+ 18+
przedział wiekowy: 40+ 40+
grupowe
in English
rodzinne

Zapraszamy na warszaty, podczas których uczestnicy będą mogli nauczyć się kilku znaków japońskiego alfabetu kanji i wykonać swoje autorskie nadruki na koszulkach(Kanji T-shirts) lub torbach ekologicznych.

Zwyczaj robienia tego typu przedmiotów jest ściśle związany z tradycją Nowego Roku w Japonii, a warsztaty kaligrafii nazywamy „Kakizome”.

Warsztaty poprowadzi Masato Takeuchi.

Podczas warsztatów prowadzący odpowie na pytania dotyczące języka japońskiego.

Czy czytając mangę lub oglądając anime, są jakieś słowa, których nie słyszysz, wyrażenia lub onomatopeje, których nie rozumiesz? Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapytać o konkretne rzeczy, które dla nich nie mają sensu w tekstach piosenek z gatunku J-POP. Dodatkowo dzięki warsztatom uczestnicy mogą poćwiczyć swobodnie japońskie wyrażenia i bardziej naturalną konwersację. Mogę również udzielić porad w następujących kwestiach: Próbowałem utworzyć kilka japońskich zdań, ale czy te wyrażenia wydają się naturalne dla rodowitego Japończyka? Jeśli istnieje lepsze wyrażenie, jakie by to było?

Termin: 20.01.2024

Godz. 11:00 – 13:00

Dla osób powyżej 15 lat.

Cena: 20 zł

Masato Takeuchi

Jestem certyfikowanym nauczycielem języka japońskiego. Mam szerokie doświadczenie biznesowe w Japonii oraz duże doświadczenie praktyczne w branży nieruchomości, branży turystycznej i dziedzinach związanych z finansami.

Pracowałem także jako przewodnik turystyczny po Japonii, oprowadzając zagranicznych turystów po górze Fuji i Tokio. Poza wyżej wymienioną działalnością, mam również doświadczenie w prowadzeniu przez 5 lat szkoły podstawowej i gimnazjum dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Japonii. Posługuję się językiem japońskim, angielskim oraz polskim.

Skip to content