Strefa Rodzica w listopadzie

W tym miesiącu przygotowaliśmy dla Was spotkanie z psychologiem „Jak wspomagać rozwój niemowlęcia” oraz znane i lubiane zajęcia stałe: gimnastykę dla mam i zabawy z Akademią PoPotam.

Jak wspomagać rozwój niemowlęcia?
wtorek, 28 listopada, godz. 10:00 – spotkanie przesunięte na 5 grudnia! *

Spotkanie z psychologiem (prowadzenie: Akademia PoPotam)
Porozmawiamy o harmonijnym i wszechstronnym rozwoju maluchów, o aspektach inteligencji i aktywnym wspieraniu umiejętności logiczno-matematycznych, wizualno-przestrzennych, interpersonalnych oraz muzycznych i ruchowych.
Wraz z naszym ekspertem przedstawimy na zajęciach ideę zabaw fundamentalnych, opowiemy nieco o globalnym czytaniu i rozwoju emocjonalnym dzieci, tak ważnym w pierwszych trzech latach życia.

* Kary i nagrody. Czy warunkowanie jest konieczne?
wtorek, 28 listopada, godz. 10:00
Prowadzenie: Monika Lipowska-Hajduk

 

Gimnastyka dla rodzica z dzieckiem
poniedziałki, godz. 10:00-11:00

Ogólnorozwojowa gimnastyka dla rodziców, szczególnie dla młodych mam, której celem jest poprawa kondycji, wzmocnienie mięśni, dotlenienie organizmu.
Zajęcia przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku od 3 miesięcy.

Prowadzenie: Justyna Czudek, fizjoterapeutka, trenerka personalna, instruktorka rekreacji ruchowej fitness i pilatesu. Więcej na stronie Fitness dla mam z dziećmi.

 

Pobawmy się z Akademią PoPotam!
wtorki, godz. 10:00-11:00

7 XI – Zajęcia interaktywne
Motywem przewodnim i materiałem do pracy będą balony w różnych kształtach i kolorach. Celem zajęć będzie usprawnienie manualne, skupienie uwagi na rytmach i kształtowanie psychoruchowe małych uczestników. Oprócz dobrej zabawy i zajęć ruchowych, dzieci, wraz ze swoimi opiekunami,  będą miały okazję wspólnie poćwiczyć koordynacje wzrokowo ruchową, spędzić wspólnie czas i nauczyć się zabaw, które można powtórzyć w domu.

14 XI – Gry i zabawy animacyjne z chustą klanza
Chusta animacyjna to pomoc dydaktyczna proponowana przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów. Zabawy z chustą mogą spełniać różne cele dydaktyczne i ćwiczyć różne umiejętności. Zabawy z jej wykorzystaniem łączą wrażenia: wzrokowe, dotykowe i ruch, dodatkowo pobudzają wyobraźnię i wyzwalają pozytywne emocje. Zachęcają dzieci do działania w grupie, ułatwiają wzajemne poznanie, ćwiczą zwinność i zręczność oraz refleks i spostrzegawczość.

21 XI – Artystyczne zajęcia sensoryczne. Połączenie plastyki i sensoryki.
Połączenie plastyki i sensoryki dające wiele radości płynącej z tworzenia i mnóstwo zabawy. Podczas zajęć będziemy wspólnie z dziećmi i rodzicami pobudzać artystyczną wyobraźnię malując, rysując, stemplując. Będziemy eksperymentować z technikami i kolorami tworząc niepowtarzalne dzieła. Celem zajęć jest wspieranie rozwoju dziecka w obszarze wrażliwości artystycznej i zdolności manualnych.
Nasze spotkanie to świetna alternatywa dla dzieci, które nie chodzą do żłobka lub przedszkola. Maluchy mają kontakt z rówieśnikami, dzięki czemu rozwijają się emocjonalnie i społecznie. Dla rodziców spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń i integracji z innymi mamami i ojcami z okolicy.

Prowadzenie: Akademia PoPotam

 


Wstęp do Strefy Rodzica: 1 zł

 

Dodaj komentarz