Przeskocz do treści

Instruktorzy

Zajęcia muzyczne

Leszek Kołodziejczyk

prowadzi w naszym klubie zajęcia nauki gry na gitarze i perkusji. Jest pomysłodawcą zimowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Z zaangażowaniem tworzy Uczniowski Zespół Gitarowy.

Anna Al-Araj

Absolwentka muzykologii i filologii polskiej o specjalności komparatystyka, a obecnie doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W ramach pracy badawczej zajmuje się – szeroko pojętymi – relacjami muzyki i literatury zachodnioeuropejskiej w odniesieniu do twórczości XX i XXI wieku. Ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie (w klasie skrzypiec i śpiewu). W Klubie Kultury „Chełmˮ uczy podstaw emisji głosu i śpiewu (klasycznego, rozrywkowego) oraz gry na fortepianie, program zajęć dostosowując do indywidualnych możliwości, zainteresowań i wieku ucznia. Chętnie przekazuje nie tylko wiedzę, ale też pasję muzykowania. W wolnych chwilach prowadzi zajęcia wokalne dla studentów Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz udziela się na polu krytyki muzycznej.

Małgorzata Garlej

Małgorzata Garlej jest nauczycielem emisji głosu od 10 lat. Swoje umiejętności wokalne oraz pedagogiczne zdobyła w Krakowskiej Szkole Jazzu gdzie uczyła się w klasie wokalistyki jazzowej pod czujnym okiem Beaty Przybytek. Swoją grę na fortepianie od najmłodszych lat rozwijała w Szczecińskim Towarzystwie Kształcenia Artystycznego. Kształciła się także w Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu w klasie fortepianu oraz wokalu. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Uczestniczyła w licznych warsztatach dla wokalistów między innymi w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach, Warsztatach Gospel w Poznaniu, Warsztatach Voicingers w Żorach, Vocal Expression Masterclass Jnr Robinson, Warsztatach CVT z Katarzyną Idzikowską, Warsztatach z Dean Kaelin w Gliwicach, Warsztatach z Mary Ann Kehler w Krakowie i wielu innych. Swoją wiedzę z zakresu emisji głosu pogłębiała na licznych szkoleniach i seminariach między innymi na Międzynarodowym Seminarium Naukowym Mix Singing – współczesne bel canto oraz na szkoleniu zatytułowanym – Logopedia dla nauczycieli śpiewu prowadzonym przez Barbarę Sambor. Brała udział także w szkoleniu – Logopedia w praktyce wokalnej oraz w szkoleniach dotyczących techniki Lax Vox Therapy. W 2022 roku ukończyła kursu – Pedagogika wokalna XXI wieku. Obecnie pracuje w swoim studio – Vocal Studio Małgorzata Garlej a także w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego prowadząc zespoły wokalne. W najbliższej przyszłości planuje rozpocząć studia podyplomowe – muzyka w szkole.

Monika Ziółkowska

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej, aktualnie animatorka i organizatorka warsztatów artystycznych oraz gier terenowych, nie tylko dla dzieci. Jest przewodnikiem beskidzkim z umiłowaniem folkloru górali żywieckich i ich instrumentarium. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. S. Moniuszki w Wałbrzychu (w klasie fortepianu). Od lat dzieli się swoim doświadczeniem, pasją i miłością do muzyki ucząc gry na fortepianie. Zawsze starannie wybiera program, aby trafiał w zainteresowania uczącego się, a metody nauczania dostosowuje do indywidualnych predyspozycji, umięjętności oraz wieku ucznia.

Zajęcia ruchowe

Monika Barci (zumba)

Licencjonowana instruktorka ZUMBA Fitness. Jej przygoda z Zumbą rozpoczęła się w walentynki w roku 2016, od tego dnia pokochała Zumbę i tak pozostało do dnia dzisiejszego. Podczas zajęć zaraża uśmiechem i wydobywa radość z tańca. Jest osobą pełną energii oraz charyzmatyczną, co sprawia, że na zajęciach nie można się nudzić.

Marcin Zarek (tai chi)

Z wykształcenia dr inż. nauk leśnych ze specjalnością fizjologia roślin.

Naukę stylu chen taijiquan rozpoczął w 1999 roku u Jaromira Śniegowskiego. Od 2005 prowadzi zajęcia taiji jako instruktor.

Więcej informacji na www.taichinawoli.pl.

Monika Podleśny

Monika Podleśny, z fitnessem związana jest od 15 lat. Ukończyła liczne szkolenia m.in.: Trening Funkcjonalny, Step, Pilates, Stretching, Joga, Rep Reebok (sztangi) i wiele innych. Wciąż pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i konwencjach. Na zajęciach jest skoncentrowana, profesjonalna, energiczna, mająca swój styl. Poprzez innowacyjne podejście do prowadzenia zajęć, cechuje ją różnorodność sekwencji i ćwiczeń.

Projektowanie i szycie odzieży

Agnieszka Szewczuk

Z wykształcenia jestem filozofem i technologiem odzieży. Od 10 lat zawodowo projektuję i szyję na miarę. Na swoim koncie mam kilka realizacji kostiumów muzealnych, teatralnych, a nawet jedną operę. Jestem również półfinalistką konkursu Off Fashion. Od ponad trzech lat prowadzę indywidualne kursy kroju i szycia. Prywatnie jestem mamą i fanką nowych technologii. Hobbistycznie uczę się programowania i mechatroniki, w myśl zasady, że uczyć należy się całe życie.

Zajęcia plastyczne

Małgorzata Dworzak

Kierownik Klubu Kultury”Chełm”. Poza zarządzaniem klubem, prowadzi również pracownię plastyczną dla dzieci, terapię przez sztukę oraz warsztaty dla seniorów.

Anna Topczyj

Moje główne zainteresowania to historia sztuki, szeroko pojęta kultura narodowa różnych krajów, malarstwo i ceramika. Interesuje mnie schemat działania instytucji kultury, placówek oświaty i praca z ludźmi, w tym także kontakt z dziećmi i młodzieżą.

Skip to content