Dla dzieci i młodzieży

PRACOWNIA PLASTYCZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zajęcia dla dzieci  i młodzieży, na których nabierają umiejętności w zakresie  różnych technik plastycznych: malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika, batik.

Termin zajęć: poniedziałek, godz. 15:45 – 17:15 i czwartek, godz. 15:30 – 17:00

Zapisy: w Klubie Kultury „Chełm”: lub pod numerem telefonu 12 425 24 93, 533 356 006


WARSZTATY SZYCIA DLA DZIECI

Kolorowe i praktyczne zajęcia szycia dla chłopców i dziewczynek w wieku od 10 -13 lat, podczas których będziemy szyć wszystko z wszystkiego.
Dzieci poznają ściegi ręczne i różne techniki zdobnicze. Nauczą się jak używać maszyny do szycia.

Termin zajęć: środa, godz. 15:30 – 16:30

Zapisy: w Klubie Kultury „Wola”: lub pod numerem telefonu 12 425 14 01, 533 356 006


TANIEC NOWOCZESNY

Zajęcia z tańca nowoczesnego dla dzieci w wieku 5 – 9 lat. Celem zajęć jest doskonalenie umiejętności poruszania się do rytmu, kształtowanie poprawnej postawy ciała oraz koordynacji ruchowej. Dzieci uczą się krótkich układów tanecznych.

Termin zajęć: wtorek, godz. 15:00 – 16:00

Zapisy: w Klubie Kultury „Chełm”: lub pod numerem telefonu 12 425 24 93, 533 356 006


 HIP HOP

Nowe zajęcia dla dzieci i młodzieży z hip-hopu i tańca nowoczesnego.

Zajęcia prowadzi Adam Soroczyński – choreograf i instruktor tańca z Zakopanego. Od paru lat trenuje grupę taneczną ROX, z którą dwukrotnie wywalczył awans do finału na międzynarodowym konkursie Dance World Cup. Był także parokrotnym finalistą i laureatem konkursu Talenty Małopolski (jako solista i z zespołem).
Na co dzień studiuje w Krakowie grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. Uwielbia podróże i kontakt z ludźmi, którzy inspirują go do działania i tańczenia.
Tańczy głównie style uliczne, hip hop oraz freestyle. Uwielbia łączyć i poszukiwać nowych stylów tanecznych, by stworzyć za każdym razem coś specjalnego.

Termin zajęć: poniedziałek, godz. 19:00 – 20:00

Zapisy: w Klubie Kultury „Chełm”: lub pod numerem telefonu 12 425 24 93, 533 356 006


WARSZTATY TEATRALNE

Celem warsztatów jest rozwijanie potencjału twórczego uczestników. Poprzez wspólną pracę nad spektaklem uczestnicy warsztatów pogłębiać będą swoją wrażliwość, kreatywność, komunikację interpersonalną, umiejętność wyrażania uczuć, a przede wszystkim techniki aktorskie.

FORMY REALIZACJI:  pobudzające wyobraźnię ćwiczenia z animacji przedmiotu, podstawowe techniki lalkarskie, praca nad dykcją i modulacją głosu, interpretacja tekstu, scenki pantomimiczne, rozwój koncentracji poprzez naukę żonglerki, gry i zabawy aktorskie.

Podczas zajęć uczestnicy poznają zasady komunikacji bez przemocy, (empatyczne wysłuchanie rozmówcy i szczere wyrażenie siebie). Odkryją siłę pozytywnego myślenia, wiary we własne umiejętności, a przede wszystkim zobaczą, że warto wyznaczać sobie cele.

Termin zajęć: wtorek, godz. 16:30 – 18:00. Rozpoczynamy 7 listopada 2017 r.

W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci od lat 5, młodzież oraz osoby dorosłe.

Zapisy u instruktora  Aleksandra Deka, tel: 503 176 045    email: teatr.innabajka@gmail.com


ZAJĘCIA MATEMATYCZNE NA PODSTAWIE GIER PLANSZOWYCH

Zajęcia dla dzieci od 3 roku życia prowadzone przez Akademię PoPotam.

Akademia PoPotam zrodziła się z miłości do gier planszowych oraz książek, czyli tych rzeczy, które nam – dorosłych umilały czas, kiedy byliśmy dziećmi. Kiedy nie było komputerów, konsoli do gier, czy smartphonów, kiedy ważna była kreatywność i wyobraźnia.

Inspirując się naszymi wspomnieniami dzieciństwa, chcemy przekazać to co najlepsze współczesnym dzieciakom.

Gry planszowe, które oferujemy potrafią wciągnąć wszystkich członków rodziny. Od przeznaczonych dla dzieci już od drugiego roku życia, po bardziej złożone i zaawansowane. Wydanie również ma dla nas znaczenie- kochamy naturalne, ekologiczny produkty, stąd prezentujemy egzemplarze, których zawartość wykonana jest z drewna, papieru, tektury. Dobieramy gry, które będą służyć lata i za każdym razem angażować równie mocno, jak za pierwszym razem. Dodatkową atrakcją związaną z grami planszowymi, są ich wielkoformatowe wersje, z których skorzystać mogą wszyscy uczestnicy eventów, które odwiedzamy.

Termin zajęć: czwartek, godz. 15:30-16:30

Zapisy: w Klubie Kultury „Chełm”: lub pod numerem telefonu 12 425 24 93, 533 356 006


GRY I ZABAWY PO ANGIELSKU dla dzieci w wieku 2,5 – 6 lat

Spotkania prowadzone będą w formie zabawowej.

Gry, wspólne zabawy oraz piosenki, które przybliżą brzmienie oraz rozumienie słów i pojęć w języku angielskim.

Dodatkowym zadaniem dla uczestników zajęć będzie własnoręczne wykonanie  pomocy dydaktycznych, które ułatwią wzbogacanie i utrwalanie nowej terminologii.

W przyjaznej atmosferze dzieci będą miały możliwość rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności językowych oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Termin zajęć: czwartki, 16:30-17:30

Zapisy: w Klubie Kultury „Chełm”: lub pod numerem telefonu 12 425 24 93, 533 356 006


STORYTIME, SONGS & RHYMES 1 -3 lata

Piosenki i rymowanki dla najmłodszych w języku angielskim. Angielski, piosenka, zabawa, ruch.

Zajęcia muzyczno-ruchowe po angielsku dla dzieci od 1 roku życia do 3 lat dla dzieci i mam (mogą być tatusiowie, babcie, dziadkowie, nianie- którzy też będą się uczyć wraz z dzieckiem poprzez wspólną zabawę). W programie zajęć zabawy ruchowe, angielskie rymowanki i piosenki, zabawy umuzykalniające po angielsku . Będzie dużo ruchu, zabawy doskonalące rozumienie słów, szeroki wachlarz gier zachęcających do mówienia i śpiewania.
Autorski program prowadząca Jolanta Bik oparła na doskonale sobie znanym kanadyjskim kanonie Mother Goose Club Nursery Rhymes , który zaadoptowała na użytek naszych dzieci i ich opiekunów.


NAUKA GRY NA PIANINIE

Indywidualne zajęcia dla osób w rożnym wieku, zaczynając od 5 lat. Głównym celem zajęć jest edukacja muzyczna dzieci i młodzieży. Program jest zróżnicowany, dopasowany do indywidualnych możliwości i zainteresowań ucznia. Uczniowie aktywnie biorą udział w doborze repertuaru, mając możliwość poznawać różne gatunki muzyczne: od ulubionych piosenek dziecięcych, przez muzykę klasyczną aż do przebojów popowych.

Termin zajęć: do ustalenia z instruktorem

Zapisy: w Klubie Kultury „Chełm”: lub pod numerem telefonu 12 425 24 93, 533 356 006


 

NAUKA GRY NA SKRZYPCACH

Warsztaty muzyczne przeznaczone są dla pasjonatów muzyki w każdym wieku. Celem prowadzonych zajęć jest nie tylko nauka  gry na instrumencie i zapoznanie się z podstawami teorii muzyki, ale również  pobudzenie wyobraźni muzycznej i rozwinięcie indywidualnych zainteresowań ucznia.

Termin zajęć: do ustalenia z instruktorem

Zapisy: w Klubie Kultury „Chełm”: lub pod numerem telefonu 12 425 24 93, 533 356 006


 

NAUKA GRY NA GITARZE / PERKUSJI 

Indywidualne lekcje dla dzieci i młodzieży.
W programie m.in. nauka gry na instrumencie oraz podstawy teorii muzyki.

Termin zajęć: do ustalenia z instruktorem

Zapisy: w Klubie Kultury „Chełm”: lub pod numerem telefonu 12 425 24 93, 533 356 006

Dodaj komentarz