Kalendarium wydarzeń

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/w1_chelm/tpl/page/modules/kalendarz-wydarzen.php on line 22
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Brak
PRZERWA WAKACYJNA
Życzymy Wam beztroskich wakacji oraz bezpiecznych wyjazdów i powrotów w miejsca te bliższe i dalsze. We wrześniu będzie czekać na Was nowa propozycja zajęć.Do zobaczenia :)
Zapisz się
Warsztaty batiku
Podczas warsztatów dzieci (10+) będą mieć okazję do poznania innych niż do tej pory technik malowania i tworzenia na płótnie/materiale. Technika batiku, wykorzystująca specjalną metodę barwienia i zdobienia tkanin, stała się nieodłącznym elementem życia i kultury mieszkańców Indonezji. Warsztaty odbędą się w dniach: 24 – 28.06.2019, w godzinach 9:30- 12:30.Prowadzenie: Małgorzata Dworzak Koszt: 30 zł/warsztat*Zajęcia się odbędą, jeśli zapisze się minimalnie 6 osób.
Zapisz się
Warsztaty plastyczno-graficzne
Zajęcia dla dzieci i młodzieży, na których nabierają umiejętności w zakresie różnych technik plastycznych: malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika. Zajęcia odbędą się od 1.07 – 5.07. 2019, w godzinach 9:30- 12:30.
Zapisz się
WARSZTATY GITAROWE
Od 24.06.2019 do 19.07.2019 w godzinach 16:00 – 20:00 odbędą się indywidualne lekcje dla dzieci i młodzieży. W programie m.in. nauka gry na instrumencie oraz podstawy teorii muzyki.Prowadzenie: Leszek Kołodziejczyk Koszt: 1 lekcja (45 minut) 35 zł, 2 lekcje - 50 zł.
Zapisz się
WAKACJE Z PROGRAMOWANIEM
Kurs - “Wakacje z programowaniem”, 4 godziny dziennie w dniach8.07 - 12.07.2019 - grupa od 12 lat, Zajęcia będą odbywały się przez 5 dni w cyklach 4 godzinnych, z przerwą na posiłek we własnym zakresie oraz zabawy ruchowe. Różnią się one od kursów 8 godzinnych tym, że podczas krótszej formuły skupiamy się głównie na pracy przy komputerze. Cena kursu 40 zł/dzień.Dzień 1, 2.Zapoznanie się z podstawami języków blokowych, za pomocą platformy edukacyjnej Tynker. Zamiast wpisywania kodu źródłowego, uczestnik wizualnie przeciąga bloki kodu i łączy je razem. Wszystko to jest oparte na HTML5 i JavaScript.Dzień 3.Make Pong - aplikacja działająca w środowisku kano.me, zainspirowana jedną z pierwszych gier komputerowych na świecie „Pong”. Uczestnik kursu za pomocą łączenie bloków będzie zmieniał właściwości fizyczne gry takie jak tempo poruszania się piłki czy kierunek, w którym zostanie ona skierowana oraz wygląd samej planszy lub kolorystykę gry.Dzień 4, 5.Zapoznanie się z podstawami języków blokowych za pomocą platformy edukacyjnej Blocky. Blokowo używane będą wizualne bloki, które łączą się ze sobą, aby ułatwić pisanie kodu dzięki czemu będzie generowany kod w JavaScript, Python, PHP lub Dart. Zwykle działa w przeglądarce internetowej i wizualnie przypomina Scratch. Jako jedna z aplikacji będzie używana „Blockly Games”, czyli zestaw gier edukacyjnych, które uczą pojęć programistycznych, takich jak pętle i warunkowanie.Kontakt: Jakub Bałuszek (608 605 333), Stanisław Marecik (504 846 936).Zapisy tylko poprzez https://chelm.dworek.eu/zapisy lub w Klubie Kultury Chełm.
Zapisz się
WAKACJE Z PROGRAMOWANIEM
Kurs - “Wakacje z programowaniem”, 4 godziny dziennie w dniach15.07.2019 - 19.07.2019 - grupa od 7 do 12 latZajęcia będą odbywały się przez 5 dni w cyklach 4 godzinnych, z przerwą na posiłek we własnym zakresie oraz zabawy ruchowe. Różnią się one od kursów 8 godzinnych tym, że podczas krótszej formuły skupiamy się głównie na pracy przy komputerze. Cena kursu 40 zł/dzień.Dzień 1, 2.Zapoznanie się z podstawami języków blokowych, za pomocą platformy edukacyjnej Tynker. Zamiast wpisywania kodu źródłowego, uczestnik wizualnie przeciąga bloki kodu i łączy je razem. Wszystko to jest oparte na HTML5 i JavaScript.Dzień 3.Make Pong - aplikacja działająca w środowisku kano.me, zainspirowana jedną z pierwszych gier komputerowych na świecie „Pong”. Uczestnik kursu za pomocą łączenie bloków będzie zmieniał właściwości fizyczne gry takie jak tempo poruszania się piłki czy kierunek, w którym zostanie ona skierowana oraz wygląd samej planszy lub kolorystykę gry.Dzień 4, 5.Zapoznanie się z podstawami języków blokowych za pomocą platformy edukacyjnej Blocky. Blokowo używane będą wizualne bloki, które łączą się ze sobą, aby ułatwić pisanie kodu dzięki czemu będzie generowany kod w JavaScript, Python, PHP lub Dart. Zwykle działa w przeglądarce internetowej i wizualnie przypomina Scratch. Jako jedna z aplikacji będzie używana „Blockly Games”, czyli zestaw gier edukacyjnych, które uczą pojęć programistycznych, takich jak pętle i warunkowanie.Kontakt: Jakub Bałuszek (608 605 333), Stanisław Marecik (504 846 936).Zapisy tylko poprzez https://chelm.dworek.eu/zapisy lub w Klubie Kultury Chełm.
Zapisz się
Wesoły Slime - warsztaty slimerskie
Dla tych wszystkich, którzy kochają gluty, glutki, slimy, mamy dobrą wiadomość. 31 maja (piątek) o godz. 17:00 odbędą się w naszym Klubie warsztaty slimerskie. Wykonamy Butter Slime, Floam Slime oraz Fluffy Slime :)Koszt 15 zł/osoba i tradycyjnie poprowadzi je nasza niezastąpiona Iga z kanału Pasje Igi (https://www.youtube.com/results?csearch_query=pasje+igi). Na warsztaty można zapisać się w Klubie lub poprzez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://chelm.dworek.eu/zapisyLiczba miejsc w grupach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty od 7 lat. Każdy uczestnik otrzyma od nas potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Zapisujcie się jak najszybciej, bo miejsca ekspresowo się rozchodzą
Wstęp wolny
Strefa Rodzica - Dzień Mamy i Taty
Zapraszamy na piątkową Strefę Rodzica. A w niej: przygotowania do świętowania Dnia Mamy i Taty.Wykonamy piękne naszyjniki dla naszych Mam z wykorzystaniem kolorowego makaronu oraz gustowne krawaty dla Taty. Wstęp: 1 zł/ osoba dorosła.
Zapisz się
Strefa Rodzica -Warsztaty szycia!
Zapraszamy na majowe warsztaty szycia w ramach Strefy Rodzica.Tym razem skupimy swoją uwagę na worki, woreczki, torby na zakupy zero waste! Wymieńmy foliówki na wielorazowe, wytrzymałe i lekkie torby
Wstęp wolny
STREFA RODZICA - Pokaz wielkich baniek mydlanych
Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na pokaz wielkich baniek mydlanych z okazji Dnia Dziecka! Pokaz wzbudzi Was zachwyt, uśmiech i mnóstwo radości :) Zabawy odbędą się na placu zabaw przylegającym do Klubu Kultury. Bardzo prosimy o punktualność.Wstęp: 1 zł/ osoba dorosła.
Zapisz się
Strefa Rodzica - Dogoterapia
7 maja o godzinie 10:00 w ramach Strefy Rodzica zapraszamy na dogoterapię, czyli zajęcia z udziałem psa. Jest to metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Zajęcia z psem mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu i satysfakcji pomiędzy uczestnikiem a psem a przede wszystkim stymulują rozwój zmysłów i postrzegania.Ze względu charakter zajęć (komfort pracy pieska) bardzo prosimy o wcześniejsze zapisy. Zapisy tylko poprzez formularz dostęny na stronie: https://chelm.dworek.eu/zapisy Maksymalna ilość uczestników to 15 osób.Wstęp: symboliczne 1 zł :)
Zapisz się
Wielkie marzenia
WIELKIE MARZENIA 2019Zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziałuw Małopolskim Konkursie Plastycznym„WIELKIE MARZENIA”Każdy powinien mieć swoje Wielkie Marzenie. Nie wszyscy ludzie jednak o tym pamiętają, szczególnie ludzie dorośli albo Ci, którzy zapomnieli co to znaczy być dzieckiem i mieć marzenie. To Wielkie Marzenie, które sprawia, że świat staje przed nami, daje siłę, nadzieję, uśmiech każdego dnia.Zapytajcie dorosłych jakie były ich marzenia jak byli dziećmi – może są takie same jak Wasze. Pokażcie, że można marzyć i spełnić marzenie nawet to największe.Namalujcie to wspaniałe marzenie!!!Zapraszamy!