Przeskocz do treści
Wydarzenia

🎪🌟 Zapraszamy na niesamowite przedstawienie „C jak Cyrk”! 🌟🎪

Czy marzysz o chwili pełnej magii, śmiechu i zapierających dech w piersiach pokazów? Dołącz do nas na wyjątkowym przedstawieniu „C jak Cyrk”! 🤹‍♂️✨

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawną konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki języka polskiego. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Flaming-baletnica pospaceruje po linie, małpy wykonają ewolucje na trapezie, jąkający się pająk pokona lęk przed śpiewaniem, a wąż-kobieta wyrecytuje arcytrudny wiersz. Kulminacją przedstawienia będzie jedyne na świecie zwierzę na literę Y… Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Zapisz się

Bilet: 20 zł od dziecka

16/06/2024 (niedziela), godzina 16:00

Teatr Chrząszcz w Trzcinie to inicjatywa artystyczna założona w 2013 r. w Rabce-Zdroju przez optymistów, którzy wierzą w ambitny teatr dla dzieci.  Oparty na teatrze formy, zakorzeniony w teatrze lalek, tworzony jest przez profesjonalistów: aktorów, lalkarzy, plastyków, muzyków i pedagogów. Stara się dzieci rozumieć i mówić ich językiem. Wyróżnia go szczególna dbałość o warstwę plastyczną przedstawień, przywiązywanie dużej wagi do animacji lalką i muzyka grana na żywo. Nazwa „Teatr Chrząszcz w Trzcinie” nawiązuje do wprawek dykcyjnych adeptów aktorstwa, świadczy o charakterze teatru: oprócz walorów czysto rozrywkowych stara się też uczyć. To teatr z misją, który prowadzony jest przez członków Stowarzyszenia Lokomotywa.

Scenariusz i reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki

Scenografia: Marta Skrocka

Muzyka na żywo: Rafał Nowak (akordeon + perkusja + śpiew)

Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka

Skip to content